Here is Product Details Sticky Short Info
NUTRICIA | Παιδικά Μπισκότα Biskotti Κακάο 180gr
78
78
66
Το μωρό σας μεγαλώνει και χρειάζεται υγιεινά ενδιάμεσα γεύματα “σνακ” με ακόμα πιο πλούσια γεύση και μεγαλύτερη απόλαυση!
Η Nutricia προσφέρει τα μοναδικά νηπιακά μπισκότα Biskotti Κακάο που:
- Είναι κατάλληλα για νήπια 12+ μηνών
- Είναι εμπλουτισμένα με Βιταμίνη Β1
- Είναι πλούσια σε δημητριακά
- Αποτελούν πηγή φυτικών ινών
- Παρασκευάζονται από σιτάλευρο
- Είναι κατάλληλα για σωστό κράτημα από το παιδικό χεράκι.
Το μητρικό γάλα είναι η ιδανική τροφή για το βρέφος. Συμβουλευτείτε τον παιδίατρό σας σε περίπτωση που θέλετε να εισάγετε άλλη βρεφική τροφή.
Ανακάλυψε σε αυτή τη σελίδα:
Πληροφορίες προϊόντος
| Ανά | Ανά 100g |
|---|---|
| Ενέργεια kj | 1175kJ |
| Ενέργεια kcal | 421kcal |
| Συνολικά λιπαρά | 10.2g |
| εκ των οποίων κορεσμένα λιπαρά | 1.4g |
| Υδατάνθρακες | 69.5g |
| Σάκχαρα | 26.6g |
| Πρωτεΐνες | 11.3g |
| Εδώδιμες ίνες | 3g |
| Αλάτι | 0.73g |
| Νάτριο | 0.29g |
| Ασβέστιο | 260mg |
| Σίδηρος | 7.5mg |
| Θειαμίνη | 1mg |
| Ριβοφλαβίνη | 1mg |
| Νιασίνη | 9.72mg |
| Βιταμίνη Β6 | 1mg |
| Παντοθενικό οξύ | 5.8mg |
Διατροφική αξία
| Ανά | Ανά 100g |
|---|---|
| Ενέργεια kj | 1175kJ |
| Ενέργεια kcal | 421kcal |
| Συνολικά λιπαρά | 10.2g |
| εκ των οποίων κορεσμένα λιπαρά | 1.4g |
| Υδατάνθρακες | 69.5g |
| Σάκχαρα | 26.6g |
| Πρωτεΐνες | 11.3g |
| Εδώδιμες ίνες | 3g |
| Αλάτι | 0.73g |
| Νάτριο | 0.29g |
| Ασβέστιο | 260mg |
| Σίδηρος | 7.5mg |
| Θειαμίνη | 1mg |
| Ριβοφλαβίνη | 1mg |
| Νιασίνη | 9.72mg |
| Βιταμίνη Β6 | 1mg |
| Παντοθενικό οξύ | 5.8mg |
Σιτάλευρο 69,5%, σακχαρόζη, ηλιέλαιο, κακάο σε σκόνη 7,2%, αποβουτυρωμένο γάλα σε σκόνη 2,9%, διογκωτική ύλη: όξινο ανθρακικό αμμώνιο, όξινο ανθρακικό νάτριο, γαλακτωμαποιητής: λεκιθίνη ηλιέλαιου, εκχύλισμα κακάο, άρωμα (βανιλίνη), Βιταμίνη Β1. Περιέχει λακτόζη και γλουτένη. Μπορεί να περιέχει ίχνη από σόγια και αυγό.
Συστατικά
Σιτάλευρο 69,5%, σακχαρόζη, ηλιέλαιο, κακάο σε σκόνη 7,2%, αποβουτυρωμένο γάλα σε σκόνη 2,9%, διογκωτική ύλη: όξινο ανθρακικό αμμώνιο, όξινο ανθρακικό νάτριο, γαλακτωμαποιητής: λεκιθίνη ηλιέλαιου, εκχύλισμα κακάο, άρωμα (βανιλίνη), Βιταμίνη Β1. Περιέχει λακτόζη και γλουτένη. Μπορεί να περιέχει ίχνη από σόγια και αυγό.
Περιέχει: Γάλα, Γλουτένη
Μπορεί να περιέχει: Σόγια, Αβγό
Αλλεργιογόνα
Περιέχει: Γάλα, Γλουτένη
Μπορεί να περιέχει: Σόγια, Αβγό
Τα Nutricia Biskotti Κακάο είναι έτοιμα προς κατανάλωση. Το μητρικό γάλα είναι η ιδανική τροφή για το βρέφος. Συμβουλευτείτε τον παιδίατρό σας σε περίπτωση που θέλετε να εισάγετε άλλη βρεφική τροφή πριν τους 6 μήνες.
Οδηγίες χρήσης
Τα Nutricia Biskotti Κακάο είναι έτοιμα προς κατανάλωση. Το μητρικό γάλα είναι η ιδανική τροφή για το βρέφος. Συμβουλευτείτε τον παιδίατρό σας σε περίπτωση που θέλετε να εισάγετε άλλη βρεφική τροφή πριν τους 6 μήνες.
Σας συνιστούμε να μην αφήσετε τα παιδιά να τρώνε χωρίς επίβλεψη ή ξαπλωμένα.
Προφυλάξεις
Σας συνιστούμε να μην αφήσετε τα παιδιά να τρώνε χωρίς επίβλεψη ή ξαπλωμένα.
Το προϊόν πρέπει να αποθηκευτεί σε περιβάλλον ξηρό, καθαρό, καλά αεριζόμενο και δροσερό (μέγιστη θερμοκρασία 25°C). Αφού ανοιχτεί, το περιεχόμενό του διατηρείται για 4 εβδομάδες.
Συνθήκες διατήρησης
Το προϊόν πρέπει να αποθηκευτεί σε περιβάλλον ξηρό, καθαρό, καλά αεριζόμενο και δροσερό (μέγιστη θερμοκρασία 25°C). Αφού ανοιχτεί, το περιεχόμενό του διατηρείται για 4 εβδομάδες.
Numil Hellas A.E. | Παράδρομος 17° χλμ Ε.Ο. Αθηνών-Λαμίας & Καλαμάτας 2, Τ.Κ. 14564, Ν. Κηφισιά
Πληροφορίες προμηθευτή
Numil Hellas A.E. | Παράδρομος 17° χλμ Ε.Ο. Αθηνών-Λαμίας & Καλαμάτας 2, Τ.Κ. 14564, Ν. Κηφισιά



