Here is Product Details Sticky Short Info
NESTLE | Στικς Καλαμποκιού Gerber Φράουλα και Μπανάνα 28g
5
Μόνο
5
45
Μπουκιές με βάση τα δημητριακά, με φράουλα και μπανάνα.
Θρεπτικό σνακ ειδικά σχεδιασμένο για το μωρό σου, με σίδηρο, ψευδάργυρο και βιταμίνη Β1***.
- Χωρίς πρόσθετο αλάτι* & ζάχαρη**.
- Χωρίς συντηρητικά και χρωστικές***.
- Ψημένα, όχι τηγανισμένα.
- Ιδανικά για τα μικρά χεράκια. Με σχήμα και υφή ειδικά προσαρμοσμένα στις ανάγκες των μικρών παιδιών, ώστε να εκπαιδευτούν να τρώνε μόνα τους.
Κατάλληλο για τη μέθοδο αυτοσίτισης, που ενθαρρύνει τα μικρά παιδιά να ανακαλύψουν νέα σχήματα, υφές και γεύσεις.
*Περιέχει μόνο φυσικώς απαντώμενο νάτριο.
**Περιέχει μόνο φυσικά σάκχαρα.
***Όπως απαιτείται από την τρέχουσα νομοθεσία.
Ανακάλυψε σε αυτή τη σελίδα:
Πληροφορίες προϊόντος
| Ανά | Ανά 100g |
|---|---|
| Ενέργεια kj | 1803kJ |
| Ενέργεια kcal | 431kcal |
| Συνολικά λιπαρά | 11g |
| εκ των οποίων κορεσμένα λιπαρά | 1.1g |
| Υδατάνθρακες | 74g |
| Σάκχαρα | 4.8g |
| Πρωτεΐνες | 7g |
| Εδώδιμες ίνες | 4g |
| Αλάτι | 0.15g |
| Σίδηρος | 6.7mg |
| Ψευδάργυρος | 2mg |
| Θειαμίνη | 1.6mg |
Διατροφική αξία
| Ανά | Ανά 100g |
|---|---|
| Ενέργεια kj | 1803kJ |
| Ενέργεια kcal | 431kcal |
| Συνολικά λιπαρά | 11g |
| εκ των οποίων κορεσμένα λιπαρά | 1.1g |
| Υδατάνθρακες | 74g |
| Σάκχαρα | 4.8g |
| Πρωτεΐνες | 7g |
| Εδώδιμες ίνες | 4g |
| Αλάτι | 0.15g |
| Σίδηρος | 6.7mg |
| Ψευδάργυρος | 2mg |
| Θειαμίνη | 1.6mg |
Αλεύρι καλαμποκιού (84,6%), ηλιέλαιο, φράουλα σε σκόνη (3,6%) [φράουλα (3,4%), πυκνωτικό μέσο (πηκτίνη), γαλακτωματοποιητής (λεκιθίνη ηλίανθου)], μπανάνα σε σκόνη (2,4%), ρυθμιστής οξύτητας (ανθρακικό ασβέστιο), φουμαρικός σίδηρος, αντιοξειδωτικό (τοκοφερόλες), θειούχος ψευδάργυρος, βιταμίνη Β1 (θειαμίνη). Πιθανόν να περιέχει ΓΛΟΥΤΕΝΗ, ΦΙΣΤΙΚΙΑ (ΑΡΑΧΙΔΕΣ) και ΞΗΡΟΥΣ ΚΑΡΠΟΥΣ.
Συστατικά
Αλεύρι καλαμποκιού (84,6%), ηλιέλαιο, φράουλα σε σκόνη (3,6%) [φράουλα (3,4%), πυκνωτικό μέσο (πηκτίνη), γαλακτωματοποιητής (λεκιθίνη ηλίανθου)], μπανάνα σε σκόνη (2,4%), ρυθμιστής οξύτητας (ανθρακικό ασβέστιο), φουμαρικός σίδηρος, αντιοξειδωτικό (τοκοφερόλες), θειούχος ψευδάργυρος, βιταμίνη Β1 (θειαμίνη). Πιθανόν να περιέχει ΓΛΟΥΤΕΝΗ, ΦΙΣΤΙΚΙΑ (ΑΡΑΧΙΔΕΣ) και ΞΗΡΟΥΣ ΚΑΡΠΟΥΣ.
Μπορεί να περιέχει: Καρποί με κέλυφος, Αραχίδες, Γλουτένη
Αλλεργιογόνα
Μπορεί να περιέχει: Καρποί με κέλυφος, Αραχίδες, Γλουτένη
Διανέμεται από τη Nestlé Ελλάς Μονοπρόσωπη Α.Ε. , Πατρόκλου 4, 15125, Μαρούσι
Πληροφορίες προμηθευτή
Διανέμεται από τη Nestlé Ελλάς Μονοπρόσωπη Α.Ε. , Πατρόκλου 4, 15125, Μαρούσι

