Here is Product Details Sticky Short Info
ADVANCE | Επιδόρπιο Γιαουρτιού Φαρίν Λακτέ 2x140g
04
Μόνο
04
97
Τα βρεφικά γιαούρτια Δέλτα Advance είναι επιδόρπια γιαουρτιού υψηλής διατροφικής αξίας και αποτελούν ένα ιδανικό διατροφικό συμπλήρωμα για βρέφη & μικρά παιδιά.
- Βρεφικό επιδόρπιο γιαουρτιού, εμπλουτισμένο με σίδηρο & βιταμίνες.
- Περιέχει επιλεγμένες γαλακτικές καλλιέργειες κατάλληλες για μωρά και βρέφη.
- Χωρίς χρωστικές.
- Χωρίς προσθήκη συντηρητικών.
- Από τον 6ο μήνα.
Ανακάλυψε σε αυτή τη σελίδα:
Πληροφορίες προϊόντος
| Ανά | Ανά 100g |
|---|---|
| Ενέργεια kj | 365kJ |
| Ενέργεια kcal | 87kcal |
| Συνολικά λιπαρά | 2.4g |
| εκ των οποίων κορεσμένα λιπαρά | 1.5g |
| Υδατάνθρακες | 11.9g |
| Σάκχαρα | 8.3g |
| Πρωτεΐνες | 3.7g |
| Εδώδιμες ίνες | - |
| Αλάτι | 0.10g |
| Ασβέστιο | 100mg |
| Σίδηρος | 1.2mg |
| Ριβοφλαβίνη | 0.12mg |
| Βιταμίνη Β6 | 0.105mg |
| Βιταμίνη Β12 | 0.25μg |
| Νιασίνη | 1.35mg |
| Φολικό οξύ | 15μg |
| Θειαμίνη | 0.075mg |
Διατροφική αξία
| Ανά | Ανά 100g |
|---|---|
| Ενέργεια kj | 365kJ |
| Ενέργεια kcal | 87kcal |
| Συνολικά λιπαρά | 2.4g |
| εκ των οποίων κορεσμένα λιπαρά | 1.5g |
| Υδατάνθρακες | 11.9g |
| Σάκχαρα | 8.3g |
| Πρωτεΐνες | 3.7g |
| Εδώδιμες ίνες | - |
| Αλάτι | 0.10g |
| Ασβέστιο | 100mg |
| Σίδηρος | 1.2mg |
| Ριβοφλαβίνη | 0.12mg |
| Βιταμίνη Β6 | 0.105mg |
| Βιταμίνη Β12 | 0.25μg |
| Νιασίνη | 1.35mg |
| Φολικό οξύ | 15μg |
| Θειαμίνη | 0.075mg |
Φρέσκο άπαχο γάλα αγελάδος, φαρίν λακτέ (*) 25%, φρουκτόζη, ανθόγαλα, εκχύλισμα σταφυλιού, πρωτεΐνη γάλακτος, άμυλο, αρωματικές ύλες, καλλιέργεια γιαούρτης. Λιπαρά 2,4%, ολικά στερεά 21,7%. (*): Φρέσκο άπαχο γάλα αγελάδος, σιτάλευρο – ρυζάλευρο 13,2%, φρουκτόζη, γαλακτικός σίδηρος, βιταμίνες: Β6, νιασίνη, φολικό οξύ, C, θειαμίνη. Σύνολο γάλακτος, πρωτεΐνης γάλακτος και ανθογάλακτος 78,5%. *Το προϊόν περιέχει γλουτένη.
Συστατικά
Φρέσκο άπαχο γάλα αγελάδος, φαρίν λακτέ (*) 25%, φρουκτόζη, ανθόγαλα, εκχύλισμα σταφυλιού, πρωτεΐνη γάλακτος, άμυλο, αρωματικές ύλες, καλλιέργεια γιαούρτης. Λιπαρά 2,4%, ολικά στερεά 21,7%. (*): Φρέσκο άπαχο γάλα αγελάδος, σιτάλευρο – ρυζάλευρο 13,2%, φρουκτόζη, γαλακτικός σίδηρος, βιταμίνες: Β6, νιασίνη, φολικό οξύ, C, θειαμίνη. Σύνολο γάλακτος, πρωτεΐνης γάλακτος και ανθογάλακτος 78,5%. *Το προϊόν περιέχει γλουτένη.
Περιέχει: Γάλα, Γλουτένη
Αλλεργιογόνα
Περιέχει: Γάλα, Γλουτένη
ΔΕΛΤΑ ΤΡΟΦΙΜΑ Α.Ε., 23o χλμ Ε.Ο. Αθηνών – Λαμίας, 145 65, Άγιος Στέφανος, Αττική - Τηλ. Κέντρο 210-3495000
Πληροφορίες προμηθευτή
ΔΕΛΤΑ ΤΡΟΦΙΜΑ Α.Ε., 23o χλμ Ε.Ο. Αθηνών – Λαμίας, 145 65, Άγιος Στέφανος, Αττική - Τηλ. Κέντρο 210-3495000



