Here is Product Details Sticky Short Info
HIPP | Κρέμα Δημητριακών με Γάλα Βρώμη Μήλο 250g
64
64
91
- Με βιολογικά δημητριακά ολικής άλεσης κατάλληλο για βρέφη- χωρίς χημική επεξεργασία ή συνθετικά λιπάσματα ταχείας διάσπασης*
- Επεξεργασμένη με προσοχή – ήπια για την κοιλίτσα του μωρού
- Πλούσια σε σίδηρο- για την αιμοποίηση και τη γνωσιακή ανάπτυξη
- χωρίς προσθήκη ζάχαρης**
- Πλούσια σε ασβέστιο*** για τα οστά
- Πλούσια σε ιώδιο – για τη θυρεοειδική λειτουργία
- Λιπαρά οξέα Ωμέγα-3 - σημαντικά για την ανάπτυξη του εγκεφάλου και του νευρικού ιστού
- Προετοιμασία της κρέμας με νερό
* σύμφωνα με τον Κανονισμό ( ΕΚ) για τη βιολογική γεωργία
** τα συστατικά περιέχουν από τη φύση τους σάκχαρα
*** σύμφωνα με τη νομοθεσία
Ανακάλυψε σε αυτή τη σελίδα:
Πληροφορίες προϊόντος
| Ανά | Ανά έτοιμη μερίδα (185g) |
|---|---|
| Ενέργεια kj | 810kJ |
| Ενέργεια kcal | 192kcal |
| Συνολικά λιπαρά | 5.3g |
| εκ των οποίων κορεσμένα λιπαρά | 0.6g |
| Υδατάνθρακες | 29.1g |
| Σάκχαρα | 16.2g |
| Πρωτεΐνες | 6.3g |
| Αλάτι | 1.7g |
| Εδώδιμες ίνες | 0.25g |
| Ασβέστιο | 171mg |
| Βιταμίνη A | 169 |
| Βιταμίνη D | 3.2 |
| Βιταμίνη E | 2.3 |
| Βιταμίνη C | 20mg |
| Θειαμίνη | 0.31mg |
| Σίδηρος | 2mg |
| Ιώδιο | 23μg |
Διατροφική αξία
| Ανά | Ανά έτοιμη μερίδα (185g) |
|---|---|
| Ενέργεια kj | 810kJ |
| Ενέργεια kcal | 192kcal |
| Συνολικά λιπαρά | 5.3g |
| εκ των οποίων κορεσμένα λιπαρά | 0.6g |
| Υδατάνθρακες | 29.1g |
| Σάκχαρα | 16.2g |
| Πρωτεΐνες | 6.3g |
| Αλάτι | 1.7g |
| Εδώδιμες ίνες | 0.25g |
| Ασβέστιο | 171mg |
| Βιταμίνη A | 169 |
| Βιταμίνη D | 3.2 |
| Βιταμίνη E | 2.3 |
| Βιταμίνη C | 20mg |
| Θειαμίνη | 0.31mg |
| Σίδηρος | 2mg |
| Ιώδιο | 23μg |
Ορός γάλακτος*, αλεύρι βρώμης ολικής άλεσης* 14%, αλεύρι σίτου ολικής άλεσης* 13%, αποβουτυρωμένο γάλα σε σκόνη* 13%, πουρές μήλου* 13%, φυτικά έλαια* (ηλιέλαιο*, κραμβέλαιο*), σιμιγδάλι σιταριού*, εκχύλισμα μήλου, ανθρακικό ασβέστιο, βιταμίνη C, πυροφωσφορικός σίδηρος, βιταμίνη Ε, βιταμίνη Β, βιταμίνη Α, ιωδικό κάλιο, βιταμίνη D. *από βιολογική παραγωγή
Συστατικά
Ορός γάλακτος*, αλεύρι βρώμης ολικής άλεσης* 14%, αλεύρι σίτου ολικής άλεσης* 13%, αποβουτυρωμένο γάλα σε σκόνη* 13%, πουρές μήλου* 13%, φυτικά έλαια* (ηλιέλαιο*, κραμβέλαιο*), σιμιγδάλι σιταριού*, εκχύλισμα μήλου, ανθρακικό ασβέστιο, βιταμίνη C, πυροφωσφορικός σίδηρος, βιταμίνη Ε, βιταμίνη Β, βιταμίνη Α, ιωδικό κάλιο, βιταμίνη D. *από βιολογική παραγωγή
Περιέχει: Γάλα, Γλουτένη
Αλλεργιογόνα
Περιέχει: Γάλα, Γλουτένη
Διατηρείται σε δροσερό και ξηρό χώρο.
Συνθήκες διατήρησης
Διατηρείται σε δροσερό και ξηρό χώρο.
Υπεύθυνος Διανομέας: Γερολυμάτος International, Ασκληπιού 13, Τ.Κ. 14568, Κρυονέρι Αττικής - Τηλ.: 210 3500800, e-mail: info@gerolymatos-int.com.
Πληροφορίες προμηθευτή
Υπεύθυνος Διανομέας: Γερολυμάτος International, Ασκληπιού 13, Τ.Κ. 14568, Κρυονέρι Αττικής - Τηλ.: 210 3500800, e-mail: info@gerolymatos-int.com.



